فر آسای فرید

0930-5171-453
support@farasai.com
چگونه فونت را نصب کنیم

نحوه نصب فونت در ویندوز

ضرورت و مزیت های استفاده از فونت های مختلف در کامپیوتر و ویندوز، بر کسی پوشیده نیست. به دلیل همین کاربرد فراوان و نیاز به دانستن شیوه نصب و استفاده از آنها، با آموزش نحوه نصب فونت در ویندوز همراه ما باشید.

در اینجا به دو روش نصب اشاره می کنیم، که یکی نصب مستقیم فونت و روش دوم، کپی و انتقال فایل های فونت به محل مستقیم آن ها در مسیر ویندوز می باشد.

نصب مستقیم از روی فایل های فونت

فونت ها به طور معمول در پوشه ای با پسوند rar یا zip هستند. اولین قدم برای نصب، خارج کردن فایل های فونت از حالت فشرده و زیپ شده می باشد. برای انجام آن نیاز است که نرم افزاری مانند winrar از قبل نصب شده باشد. با کلیک راست بر روی بسته فونت، و انتخاب گزینه استخراج (Extract) ، محتویات فونت ها در پوشه ای قرار می گیرد.

 

فایل نصبی فونت

 

حالا باید تمامی فونتهای مورد نظر را انتخاب کرد. برای انتخاب آنها، در گوشه ای خالی از صفحه کلیک و سپس موس را به روی فایل های مورد نظر بکشید و یا از کلیدهای ترکیبی Ctrl+A استفاده نمایید. می بینید که همه آنها به رنگ آبی درآمده اند.

انتخاب فونت عربی

 

بر روی فایل های انتخاب شده کلیک راست نمایید و پس از آن، آیتم نصب (install) را کلیک کنید. تمام فونت های موجود به سادگی در ویندوز و کامپیوتر شما نصب خواهند شد.

نحوه نصب فونت در ویندوز

 

نکته : در هنگام نصب اگر فونتی از قبل در ویندوز نصب شده باشد، پیام آلارمی مبنی بر "این فونت نصب می باشد، آیا می خواهید آن را جایگزین کنید" نمایش داده می شود. که با انتخاب دکمه بله (yes) ادامه فرآیند نصب انجام می شود. برای نمایش ندادن مجدد این پیغام تیک گزینه موجود را بزنید (عکس پایین)

 

نصب فونت

 

نصب فونت در ویندوز به شیوه کپی کردن فایل ها

در روش دیگر نصب فونت، به کپی کردن فونت ها در مسیر اصلی ویندوز اشاره می کنیم. ابتدا به کنترل پنل ویندوز بروید. در صفحه کنترل پنل، با کلیک برروی آیتم فونت (Fonts) لیست تمام فونت های موجود در ویندوز نمایش داده می شود.

 

کنترل پنل

 

 

وارد پوشه فونت ها شوید و همانند روش اول تمام فایل های مورد نظر را انتخاب نمایید. در همان حالتی که فایل ها انتخاب شده هستند (select) با نگه داشتن کلیک روی آنها تمامی فایل ها را بکشید و در صفحه مربوط به فونت ها رها کنید. به این روش کشیدن و رها کردن (drag & drop) می گویند.

 

کشیدن و رها کردن فونت

 

به این شیوه فونت ها به راحتی در ویندوز نصب می شوند. و اگر فونتی از قبل وجود داشته باشد، باز هم مانند روش قبل پیغام آلارم ظاهر می شود که با کلیک دکمه بله ادامه فرآیند پایان می یابد.

 

نحوه اضافه کردن فونت به word

برای اضافه شدن مجموعه فونت و یا فونت خاصی به نرم افزارهای آفیس از جمله نرم افزار ورد (word) ، نیازی به نصب فونت در آن و یا تغییرات و عملیاتی در نرم افزار word نمی باشد. تنها کار لازم، انجام مراحل قبل، یعنی انجام یکی از روش های نصب فونت در ویندوز می باشد. اگر نصب فونت در ویندوز به درستی انجام شود، نرم افزار ورد، فونت های قابل استفاده خود را از فونت های نصب شده در ویندوز استفاده می کند.

به همین شکل همه فونت های دلخواه شما در سایر نرم افزارها مانند فتوشاپ ، قابل استفاده و بهره برداری می باشد.

 

نظرات (0)

نظر ارسال شده‌ی جدیدی وجود ندارد

دیدگاه خود را بیان کنید

ارسال دیدگاه بعنوان یک مهمان -
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی شما
متنی که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید را وارد نمایید

چه کسی آنلاین است؟

ما 62 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

محصولات جدید

Ahadis blog